Aktuality‎ > ‎

Chemie se nebojíme, ve čtvrtek se zastavíme!

přidáno: 1. 10. 2012 14:19, autor: Tomáš Macháček
Na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze startuje se začátkem nového semestru projekt pravidelných čtvrtečních přednášek s názvem Chemické čtvrtky. Cílem jednotlivých vystoupení je popularizace chemických témat, a to i s ukázkami praktických experimentů. Přednášky jsou určeny pro studenty jak vysokých, tak středních škol, pedagogy, ale také pro laiky zajímající se o chemii bez omezení věku.

Každá lekce bude začínat demonstrativním experimentem souvisejícím s vybraným tématem, jejichž škála bude široká: od vesmíru přes forenzní a kriminalistickou chemii až po léčbu rakoviny. Organizátoři slibují špičkové odborníky v rolích přednášejících, a tak se posluchači mohou těšit například na doktora Grygara nebo nejznámějšího popularizátora vědy profesora Kulhánka.

Přednášky se budou konat každý čtvrteční podvečer v posluchárně CH1 Chemického ústavu (Hlavova 8, Praha 2), přičemž první z nich na téma Chemie na místě činu proběhne 18. října 2012, začátek v 16.30. Přednášet bude forenzní genetik Daniel Vaněk, který společně se svými kolegy vyvinul ojedinělou metodu určování identity a příbuzenských vztahů z kostí zemřelých lidí. Dozvíte se podrobnosti o analýze DNA, genetickém rozboru a řadě dalších zajímavých informací!

Aktuální program najdete v přírodovědecké kalendáři akcí.

Autor: Alexandra Hroncová, Přírodovědci.cz
Comments