Aktuality‎ > ‎

Co je nového před koncem (školního) roku?

přidáno: 27. 6. 2010 11:22, autor: Tomáš Macháček   [ aktualizováno 29. 6. 2010 10:18 ]
Zlatohlávek s amputovanými částmi tří končetin. Foto: Tomáš Macháček.
Zkouškové období se pomalu chýlí ke konci své první (předprázdninové) části a to znamená, že bude konečně trochu víc času na přípravu nových materiálů pro tenhle web. Včera byla dokončena kapitola o buněčném cytoskeletu a jeho úloze v eukarytické buňce. Kromě charakteristik jednotlivých komponent buněčného skeletu tam najdete i popis mechanismu svalové kontrakce na molekulární úrovni (přímo interakce aktin-myozin).

V nejbližší době doděláme již dříve avizovanou kapitolu o historickém vývoji biologie a biologického myšlení a také shrnující článek o základních mikroskopických technikách, využívajících jak světlo, tak elektrony. Přes prázdniny bychom také rádi dokončili přehledy fylogeneze jednotlivých orgánových soustav.

Kromě těchto „dodělávek“ plánujeme i pár novinek. O konkrétních nápadech však zatím radši pomlčíme, ať se máte vy na co těšit a my ať nejsme vázáni veřejným slibem :-)

Také jsme chtěli na web dostat kanál aktualit z naší stránky na Facebooku, ale rozhraní googlovských webů tenhle frame bohužel z nepochopitelných důvodů odmítá a nám se ho zatím nepodařilo přelstít*. Systém googlovských webů je pro správu Biomacha sice ideální svou uživatelskou přístupností a intuitivním zacházením, ale neumožňuje proto skoro žádný sofistikovanější a samostatnější zásah do zdrojového kódu :-(

Aby tohle sdělení nebylo jen nudně textové, přidáváme fotku zlatohlávka, který má amputované části hned tří končetin - ne naší vinou či přičiněním samozřejmě :-)

* 29. 6. 2010, 19.15: Ten houževnatý systém se nám podařilo přechytračit malou lstí, tak doufejme, že to bude funkční řešení. Od teď zprávy z Facebooku i přímo zde na webu. Tm
Comments