Aktuality‎ > ‎

Plánovaná revize webu provoz nijak neohrozí

přidáno: 19. 11. 2010 12:35, autor: Tomáš Macháček   [ aktualizováno 11. 6. 2011 8:29 ]
V těchto týdnech probíhá dlouho plánovaná revize tohoto webu. Důvod je prostý: nejstarší části Biomacha jsou již víc než čtyři roky staré a na některých z nich je to více či méně vidět. Proto jsme se rozhodli provést jeho kontrolu, a to jak obsahovou, tak grafickou. 

V současné době detailně procházíme jednotlivé kapitoly sekcí Mikrobiologie, virologieBiologie rostlin a hubBiologie živočichů a Biologie člověka. Tyto pasáže, které pamatují ještě prapůvodní rámovou verzi Biomacha z roku 2005, nebyly při transferech do těch novějších výrazně upravovány, a to se podepsalo jak na validitě jejich obsahu (týká se především systematiky), tak na grafickém zpracování. Zbylé sekce (Obecná biologieBuněčná a molekulární biologieGenetikaEkologie a ochrana přírody) jsou relativně novější a tolik péče akutně nepotřebují :-)

Zamýšlené změny se budou týkat:
  1. vzhledu dotčených stránek - v plánu je zavést grafickou uniformitu pro všechny kapitoly,
  2. jejich obsahu - rozšíření stávajících materiálů jak textově, tak obrazem,
  3. a také uspořádání - tak, aby více odpovídalo praktickým potřebám uživatelů.
Vzhledem k nemalému studijnímu a pracovnímu vytížení celého autorského týmu bude k realizaci těchto změn docházet postupně během celého školního/akademického roku 2010/2011 + v prvním pololetí/semestru 2011/2012. Celkový provoz a fungování webu však nebudou nijak narušeny.

Držte nám prosím palce, ať se dílo podaří. A pokud máte nějaký konstruktivní nápad, co na webu změnit, teď je ta pravá chvíle s ním vyrukovat ;-)
Comments