Aktuality‎ > ‎

TŘI NOVÉ ČLÁNKY NA OBZORU

přidáno: 15. 10. 2009 11:46, autor: Tomáš Macháček   [ aktualizováno 30. 11. 2009 12:20 ]
Připravujeme pro vás nový, „nadstavbový“ článek Metody molekulární biologie (zařazený do přejmenované kapitoly Buněčná a molekulární biologie - původně Biologie buňky). Ve zkratce vám představíme alespoň základní principy některých molekulárněbiologických metod, o nichž se poslední dobou stále častěji mluví i v médiích nebo laické společnosti (většinou v souvislosti s kriminalistikou nebo klinickou praxí). Patří mezi ně například polymerázová řetězová reakce (PCR), fluorescentní in situ hybridizace (FISH), elektroforéza a další. Článek by měl být hotový do konce prosince.

Výhledově je v plánu připravit i o něco rozsáhlejší povídání na téma Mikroskopická technika a seznámit vás v něm se základy nejenom světelné mikroskopie, ale podívat se blíže i na tu fluorescentní či elektronovou.

Ke konci roku bychom také rádi sestavili aktuální přehled vysokých škol, na kterých je možné se biologií dále zabývat. Bude se, doufáme, hodit hlavně těm, kteří o studiu tohoto oboru uvažují a musí do konce února odeslat přihlášky na vysokou školu.
Comments