Aktuality‎ > ‎

UŽ V NEDĚLI: Vycházka do okolí Blaníka pro přírodovědce i fotografy

přidáno: 14. 5. 2010 0:19, autor: Tomáš Macháček   [ aktualizováno 19. 5. 2010 12:24 ]

V neděli 23. května 2010 v 8 hodin se můžete vydat na přírodovědnou vycházku do okolí Louňovic pod Blaníkem. Tuto vycházku pořádá Správa Chráněné krajinné oblasti Blaník ve spolupráci s Podblanickým ekocentrem ČSOP Vlašim u příležitosti Evropského dne parků.

Sraz účastníků je v 8 hodin na autobusové zastávce v Louňovicích pod Blaníkem. Trasa vycházky pod vedením Ing. Mgr. Martina Klaudyse ze Správy CHKO Blaník povede nenáročným terénem do okolí Louňovic za zachovalými kouty přírody. Předpokládaným cílem je Malý Blaník a Podlesí, kde právě v této době pokvetou chráněné druhy rostlin.

Na vycházce si jistě přijdou na své nejen přírodovědci, ale i fotografové. Bude doprovázena ukázkami a výkladem, jak a čím správně fotografovat krajinu, stromy nebo rostliny. Pokud si vezmete s sebou fotoaparát, získané snímky můžete zaslat do fotosoutěže „Krajinou pod Blaníkem“, kterou vyhlašuje Městys Louňovice pod Blaníkem.

Předpokládaný konec asi v 11.30 hodin v Louňovicích.

Doporučujeme obuv a oděv do terénu. Vycházka je pro účastníky zdarma.

 

RNDr. Jana Havelková
   Podblanické ekocentrum ČSOP Vlašim
   Pláteníkova 264, 258 01 Vlašim
   Tel: 317 845 169

Rosnatka okrouhlolistá (Drosera rotundifolia) se vyskytovala (a stále vyskytuje?) na podmáčené louce v Podlesí. Snímek pochází z roku  2008. © Tomáš Macháček

Rosnatka okrouhlolistá (Drosera rotundifolia) se vyskytovala
(a stále vyskytuje?) na podmáčené louce v Podlesí.
Snímek pochází z roku  2008. © Tomáš Macháček

Comments